Välj område och rådgivare

Timbanken erbjuder upp till fem timmar kostnadsfri rådgivning inom sex kompetensområden.

Timbanken erbjuder kvalitativ rådgivning med erfarna och kunniga personer inom sex områden. Rådgivaren hjälper och ger dig råd så att du som entreprenör får stöd för att utveckla ditt företag. Du kan däremot inte förvänta dig praktisk hjälp såsom tex att bygga en hemsida, göra en färdig marknadsplan eller en deklaration. Testa även Timbankskompassen som är en digital vägledning inför din rådgivning i Timbanken.

Gå in på respektive områden nedan och se vilka rådgivare det går att välja på.

Inom kompetensområdet ingår exempelvis affärsidé, affärsplan, affärsutveckling samt företagsregistrering.

Ove Nesterud

ove@xpansion.se
070-5471384

Affärspartner Nesterud AB
www.xpansion.se

Se presentation

Marie Simonsson

marie@msimonsson.se
070-6405960

M Simonsson AB
www.msimonsson.se

Se presentation

Margareta Stenmark Magnusson

margareta@kraftskolan.com
070-3967595

Kraftskolan AB
kraftskolan.newzenler.com/

Se presentation

Mia Lindgren

mia@mialindgren.se
073-1827127

Brighter business
www.brighterbusiness.se

Se presentation

Anders Lycksäter

anders.lycksater@celavi.se
070-2686411

Celavi Verksamhetsutveckling AB
www.celavi.se

Se presentation

Christina Pihl

christina.pihl@esam.se
070-5983484

Esam AB
esam.se

Se presentation

Jonas Huldt

jonas@payoff.se
070-9298823

Payoff AB
www.payoff.se

Se presentation

Simon Oest

info@ptino.se
070-3090638

Ptino AB
ptino.se

Se presentation

Evelina Lundqvist

evelina@thegoodtribe.com
0708-308322

The Good Tribe AB
www.thegoodtribe.com

Se presentation

David Thengman

david@osdred.se
0760-222 747

Östersunds Redovisningsbyrå AB
www.osdred.se

Se presentation

Inom kompetensområdet ingår exempelvis budget, bokföring, redovisning, bokslut, fakturering, ekonomistyrning, allmänna ekonomiska frågor, offentlig upphandling, information om lagar, tillstånd och regler, avtal som exempelvis hyresavtal och kompanjonsavtal samt allmänna juridiska frågor.

Eva Liljeros

eva@adeona.se
070-6356815

Adeona Mervärden AB

Se presentation

Ralph Hedman

hedmanralph@gmail.com
070-6008756

Ralph Hedman Ekonomi

Se presentation

Camilla O Billdé

kontakt@godatjanster.se
070-5093399

Goda tjänster i Östersund AB
www.godatjanster.se

Se presentation

Jerker Jämthagen

jerker@osdred.se
070-1301413

Östersunds Redovisningsbyrå AB
www.osdred.se

Se presentation

Mats Mattiasson

mattiasson.mats@gmail.com
070-5503800

Firma Mats Mattiasson

Se presentation

Lena Henriksson

lena@henrikssonanalys.se
070-6569844

Henriksson Analys AB
www.henrikssonanalys.se

Se presentation

Martin Johansson

martino.johansson82@gmail.com
070-2116235

KKRR AB

Se presentation

Inom kompetensområdet ingår exempelvis prissättning, säljteknik, säljstrategi, kundvård, marknadsplan, marknadsföring, strategisk marknadskommunikation, varumärkesarbete, grafisk profil och kompetens inom sociala medier.

Anna Wilhelmsson

anna@fotograferna-mariaanna.se
070-6318300

Fotograf Anna Wilhelmsson AB
www.annawilhelmsson.se

Se presentation

Ewa-Britt Filipsson

info@landsbygdscoach.se
070-4574135

Vägla Västgötalandet Landsbygds-coach Turism & Affärsutveckling
landsbygdscoach.business.site

Se presentation

Henrik Lundqvist

helu.lund@gmail.com
072-2069095

Always 4Ryou
www.always-4r-you.webnode.se

Se presentation

Nathalie de Groot

nathalie@nordiskastil.se
070-2777645

Nordiska Stil – Design by Nathalie
www.nordiskastil.se

Se presentation

Björn Salomonsson

bjorn@retailbjornen.se
0730-788660

Retailbjörnen AB
www.retailbjornen.se/

Se presentation

Johan Wilhelmsson

wilhelmsson.web@gmail.com
076-7763675

Wilhelmsson Web&Media
www.johanwilhelmsson.com

Se presentation

Annika Englund

annika@brandandcultures.com
076-4785530

Brand and Cultures AB
brandandcultures.com

Se presentation

Ida Lindman

ida.lindman@hushallningssallskapet.se
070-2835962

Hushållningssällskapet Jämtland
www.hushallningssallskapet.se/z

Se presentation

Håkan Lundqvist

hakan.lundqvist@lhlkommunikation.se
070-3611101

LHL kommunikation AB
www.lhlkommunikation.se

Se presentation

Anders Nilsson

anders@nestorville.se
070-6655586

Nestorville AB
nestorville.se

Se presentation

Catrin Myhrman

catrin.myhrman@tornetinnovation.se
0760-248081

Tornet Innovation AB
tornetinnovation.se

Se presentation

Ulrica Hellström

ulrica.hellstrom@telia.com
072-2363200

Zynligt AB
www.zynligt.se

Se presentation

Inom kompetensområdet ingår exempelvis organisationsutveckling, rekrytering, arbetsrätt, styrning, företagsstruktur, allmänna personalfrågor, styrelsearbete, ledningsfrågor och kompetens kring kompetensförsörjning.

Malin Burman

malin.burman@kriskonsulterna.se
073-0691832

Kriskonsulterna Jämtland AB
www.kriskonsulterna.se

Se presentation

Marlene Gustafsson

marlene@manskligamotenare.se
070-3070719

Mänskliga Möten
www.manskligamotenare.se

Se presentation

Anna Johansson

kontakt@nyamedarbetare.se
073-6467801

Amphinorth AB
nyamedarbetare.se

Se presentation

Petra Colleen

petra@brandandcultures.com
070-7624049

Brand and Cultures AB
brandandcultures.com

Se presentation

Pernilla Hellan

pernilla.hellan@drivinnovation.se
073-0271803

Driv Innovation AB
drivinnovation.se

Se presentation

Susanne Persson

susanne.persson@eqly.se
070-3494959

EQLY
www.eqly.se

Se presentation

Eva Aliris

eva@aliris.se
070-5551681

Eva Aliris AB
www.aliris.se

Se presentation

Jessica Granqvist

yesgranqvist@gmail.com
070-6985915

J Granqvist Coach & Konsult AB
jgranqvist.se

Se presentation

Sven Vikberg

sven@payoff.se
0761-341503

Payoff AB
www.payoff.se

Se presentation

Sofia Jonsson

info@motstandskraft.se
070-6470220

Sofia Jonsson
www.motstandskraft.se

Se presentation

Daniel Richardsson

daniel.richardsson@styrkebaserad.org
073-8181909

Styrkebaserad i Sverige AB
www.styrkebaserad.org

Se presentation

Inom kompetensområdet ingår exempelvis allmän kompetens inom patent och immateriella rättigheter , import, export, internationalisering och kunskap om framtagning av prototyper

Camilla Olsson

camilla@visionskraft.se
070-5838280

Visionskraft
www.visionskraft.se

Se presentation

Magnus Öhrnell

magnus@transportexperten.se
070-2110444

Transportexperten i Skandinavien
www.transportexperten.se

Se presentation

Julia Pearson

julia.pearson@hushallningssallskapet.se
070-5251138

Hushållningssällskapet Jämtland
www.hushallningssallskapet.se/z

Se presentation

Inom kompetensområdet ingår tex strategi för digitalisering av tjänster och produkter och rådgivning kring företagets IT-utveckling för mer effektiv produktion och virtuella lösningar.

Nicklas Berglin

nicklas.berglin@drivinnovation.se
070-3269978

Driv Innovation AB
drivinnovation.se

Se presentation

Michael Andersson

repend.verksamhetskonsult@gmail.com
0730-244828

Repend Verksamhetskonsult
repend.wordpress.com

Se presentation

Andreas Richter

andreas@virtuelldesign.se
0736-601002

Virtuell Design AB
www.virtuelldesign.se

Se presentation

Johan Lidenmark

johan@liveyourdream.se
073-3818461

Åre Live Your Dream AB
www.liveyourdream.se

Se presentation

Presenteras av:

I samarbete med: